ЛУЦЬКА ПРОФЕСІЙНА ЗРАЗКОВА АВТОШКОЛА ТСОУ

НАША БІОГРАФІЯ

ПЕРЕДІСТОРІЯ 

Луцька професійна зразкова автомобільна школа Товариства сприяння обороні України (ТСОУ) імені Героя Радянського Союзу А.П.Бринського
Така повна назва відомчого навчального закладу профтехосвіти І рівня акредитації, розташованого в обласному центрі Волині, який готує згідно свого статуту водіїв для Збройних Сил України та спеціалістів масових технічних професій (тобто, тих самих водіїв) для народного господарства.

А почалося все з 8 вересня 1948 року, коли за наказом  ЦК Добровільного Товариства сприяння армії (ДТСАРМ) в Луцьку був створений його автомотоклуб. Цей клуб так працював завзято, що 1 січня 1975 року Постановою пленуму ЦК ДТСААФ (Добровільне Товариство сприяння армії, авіації і флоту) його було перетворено на Луцьку автомобільну школу оборонного Товариства Волинської області І-го розряду.

Маючи новий статус, навчальний заклад не збавив обертів в роботі. Самовідданою працею, наполегливими зусиллями педагогічного колективу та  адміністрації, переймаючи передовий досвід інших і набуваючи свій, Луцька автошкола ТСОУ за короткий час стає однією з найкращих шкіл серед собі подібних.

В 1979 році їй присвоюється почесне звання «зразкової», а 5 травня 1991 року Постановою Ради Міністрів УРСР – почесне ім’я легендарного на Волині командира партизанського з'єднання Антона Петровича Бринського.

На базі школи, яка досягла такого авторитету, проводяться різні заходи  як республіканського, так і союзного значення.

Наприклад, збори військових комісарів СРСР, а також збори керівників автомобільних шкіл Прикарпатського військового округа. Школа неодноразово нагороджувалася Перехідним Червоним Прапором Суходільних військ Збройних Сил Радянського Союзу та Перехідними Прапорами ПрикВО.


Квятковський В.М. 40 років тому: викладач в Луцькій АШ, нині директор автошколи, ветеран ТСО України

Повоєнні "полуторки"

НОВА ІСТОРІЯ


26 вересня 1991 року, двадцять чотири роки тому, на основі ДТСААФ була утворена нова оборонна організація нової молодої держави України: ТСОУ - Товариство сприяння обороні України, і Луцька автомобільна школа стала складовою частиною цієї організації. В той час її очолював Квятковський Василь Миколайович, який сказав:

«Мені випала велика відповідальність і висока честь очолювати цей навчальний заклад в час розбудови нашої держави, і нині, озираючись на пройдений шлях, на більш ніж піввікову історію нашої школи, я з гордістю відчуваю: ми гідно продовжуємо потрібну народу справу».

В 1995 році Луцька автошкола ТСОУ ввійшла в розряд професійно-технічних закладів освіти, отримавши ліцензію на право надання освітянських послуг з підготовки водіїв всіх категорій, яку підтверджувала постійно, як того вимагали строки дії ліцензій.
В грудні 2002 року додатково до спеціальностей водіїв автотранспортних засобів школа отримує ліцензію на підготовку інструкторів з індивідуального навчання водінню.

З 1998 року Луцька автомобільна школа ТСОУ стає базою, на якій розгортається оборонно-масова робота Луцької міськрайонної організації ТСОУ, а у 1999 році на її базі створюється навчально-методичний центр Волинської обласної організації ТСОУ, досвід роботи якого знайшов висвітлення у «Віснику ТСО України».

В 2006 році школа активно почала перехід на нові стандарти навчання і в травні 2007 року цю роботу було успішно завершено, а у 2010 році також успішно пройшла акредитацію в ДАІ.

В 2011 році колектив Луцької професійної зразкової автомобільної школи ТСОУ поставив перед собою завдання зробити свій навчальний заклад закладом новітніх навчальних технологій і з таким наміром презентується у Всеукраїнському проекті «Безпека дорожнього руху та мережа навчальних закладів з підготовки водіїв».
 

 Зйомка фільма про автошколу до 55 річниці (7 років тому)

КВЯТКОВСЬКИЙ Василь Миколайович

Квятковський Василь Миколайович народився 1 вересня 1941 року в селі Іванівка Турійського району Волинської області в сім’ї селянина.

В 1958 році закінчив середню школу і поступив у Володимир-Волинське технічне училище №3. Трудову діяльність розпочав в Ковельському автомотоклубі ДТСААФ на посаді техніка-інструктора.З 1961 по 1964 рік проходив військову службу. З 1964 по 1969 рік навчався в Київському автомобільно-дорожньому інституті, по закінченню якого працював викладачем на загально-технічному факультеті інституту, що закінчив.

З грудня 1972 року по 29 липня 2013 р., майже 41 рік, пропрацював в Луцькій автомобільній школі ТСОУ, останні 26 років – в якості директора.Віддаючи улюбленій справі та власній школі усю душу, досяг неабияких успіхів, за 25 років його керівництва, автошкола не тільки зуміла пережити буремні для України 90-ті, а й стати взірцем професійно-технічного освітнього закладу!


Василь Миколайович завжди відрізнявся активністю і творчим підходом до будь якої справи. Як спеціаліст, має кваліфікацію викладача вищої категорії. Ветеран оборонного Товариста України, нагороджений Почесним знаком ТСО України. Лауреат ІV Міжнародного проекту «Україна й українці — цвіт нації, гордість країни», кавалер Зірки «Патріот України», нагороджений дипломом «За проявлений патріотизм та бездоганне служіння Україні» та занесений у Книгу Пошани «Україна й українці – цвіт нації, гордість країни».

29 липня 2013 р. на 72-му році життя помер директор Луцької автомобільної школи ТСОУ Квятковський Василь Миколайович.  Перестало битися серце блискучого організатора, талановитого викладача, відданого автосправі професіонала, справжнього патріота Волині.  Не стало видатної Людини, Керівника, Друга. Важко висловити невимовний жаль, несказанний біль, глибину цієї втрати для кожного з нас, для Луцької автошколи.
На вшанування особистого внеску в становлення і розбудову автошколи і в пам’ять про непересічну особистість, мудрого керівника, полум’яного сина Волині, Квятковському Василю Миколайовичу встановлено меморіальну дошку.
 
Яндекс.Метрика
Оперативна розробка вебсайтів
Make a Free Website with Yola.